Dziwne rzeczy we Włoszech

12:12


Italia jest specyficznym krajem, tak samo jak Włosi są specyficznymi ludźmi. Szczególnie dla nas- Polaków.
Mają pewne swoje dziwactwa, które warto znać wybierając się tam na wakacje albo tym bardziej emigrując.
Zapraszam Cię dziś do bliższego poznania tego meraviglioso paese i zwyczajów mieszkających tam ludzi.


Włoskie rozumienie czasu.


U nich czas jest płynny, nie ma początku ani końca.  Kiedy Włoch powie Ci, że będzie za piętnaście minut, to wcale nie znaczy, że będzie za piętnaście minut. To znaczy, że będzie wtedy, kiedy według niego minie kwadrans. Oni mają czas, nigdzie się nie śpieszą.


 Włosi chodzą po domu w butach.
Tak, u nich nigdy nie zdejmuje się butów będąc w domu (nawet w charakterze gościa). Na podłogach nie mają paneli tylko marmur albo płytki, ponadto bardzo rzadko Włosi mają w swoim mieszkaniu dywany.


Działanie sklepów we Włoszech.


We Włoszech sklepy nie są otwarte całodobowo. Jeśli wybierasz się na włoskie zakupy najlepiej zrób to w godzinach od 9 do 12/14 i od 16/17 do 20, ponieważ pomiędzy tymi godzinami w Italii obowiązuje przerwa na obiad.
Jedynym wyjątkiem od tej reguły są duże sklepy towarowe, np. Upim, albo centra handlowe, które czynne są do 21, a czasem nawet do 22.


 Włoski temperament a ich rozmowy.


Jeśli usłyszysz kłótnie dwóch Włochów to... nie przejmuj się. Oni po prostu rozmawiają o tym, co zjeść na obiad.
Włosi są bardzo żywiołowi, przebojowi, głośni, krzykliwi dużo gestykulują. To u nich normalne, więc nie przestrasz się. Po prostu mają temperament! ;-)


Nocny tryb życia Włochów.


Włosi wstają późno, ale i późno kładą się spać. We Włoszech życie towarzyskie zaczyna się po 22. Wtedy na mieście można spotkać dzieci, dzielnie towarzyszące swoim rodzicom w zabawie, nawet do północy.


 Ogromna otwartość.


Włosi są bardzo towarzyscy, uprzejmi i sympatyczni, więc nie zdziw się, jeśli totalnie nieznajomy Włoch zacznie na ulicy czy w sklepie gawędzić z Tobą tak, jakbyście znali się sto lat;-) Polacy nie są do tego przyzwyczajeni, ponieważ są z natury raczej skryci i nieufni, ale Włosi są zupełnie inni i to w nich uwielbiam.


Włosi nie mówią po angielsku.

Cóż, oczywiście zawsze znajdą się wyjątki od reguły, jednak oni bardzo nie lubią mówić po angielsku, chociaż to język międzynarodowy. Poziom ich angielskiego bywa naprawdę żenujący.


i na koniec...


Włosi nie respektują zasad ruchu drogowego.

Włosi są okropnymi kierowcami! Parkują, gdzie popadnie,  jeżdżą, gdzie popadnie, często nie używają kierunków, zostawiają samochód na światłach awaryjnych, tylko po to, żeby wyskoczyć na kawę, ludzie przechodzą na czerwonym świetle. Włoskie ulice to jeden wielki sajgon.
Włosi jadący w przeciwnych kierunkach potrafią zatrzymać się na środku drogi, tylko po to, żeby urządzić sobie pogawędkę!

I to nie wszystko. To zaledwie wierzchołek l'Iceberg. Czy miałeś styczność z innymi dziwactwami Italiano o Italiana? :-)

Saluti! A presto!

 

You Might Also Like

0 komentarze

ultimi aggiornamenti


Created with flickr slideshow.

guardare per e-mail